Kodėl Rasoja Plastikiniai Langai Iš Lauko Pusės?

Sveiki atvykę į straipsnį, kuriame išnagrinėsime visiems pažįstamą, bet ne kiekvienam aiškų reiškinį – plastikinių langų rasošimą, ypač aktualų vėsiais rytiniais ar vakariniais laikotarpiais. Kiekvienas, kuris gyvena ar dirba patalpoje su plastikiniais langais, gali būti susidūręs su šia nepatogia situacija, kai langų stiklas iš lauko pusės nusidengia condensu. Ši nemaloni būklė ne tik atima malonumą mėgautis aiškiu vaizdu pro langą, bet kartais gali sukelti ir papildomo rūpesčio dėl patalpų vėdinimo ar net langų priežiūros.

Šio straipsnio tikslas – išsamiai paaiškinti, kodėl plastikiniai langai „prakaituoja” iš lauko pusės, kokios yra šios problemos priežastys ir kaip kovoti su šiuo reiškiniu, siekiant išlaikyti optimalų komfortą jūsų namuose ar biure. Taip pat supažindinsime jus su praktiniais patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti langus ir efektyviai suminimizuoti kondensato susidarymą. Prieš patekdami į šio straipsnio gilumą, atlikome naujausią internetinę paiešką, kad galėtume pateikti tiksliausią ir aktualią informaciją, atitinkančią šiandienos rinkos ir technologijų sąlygas, o taip pat ir preliminarius kainų rėžius, susijusius su langų priežiūra ir kondensato prevencijos sprendimais. Pateiksime įvairias priemones ir jų apytikslę kainodarą, taigi, straipsnis bus ne tik informatyvus, bet ir praktiškai naudingas visiems, susiduriantiems su minėta problema.

Kas yra rasojimas ir kaip jis atsiranda

Rasojimas – tai reiškinys, kai drėgmės lašeliai nusėda ant šaltų paviršių, pavyzdžiui, langų stiklo. Šis procesas įprastai pastebimas šaltuoju metų laiku, ypač rytą, arba esant dideliam drėgnumui patalpose.

Rasojimas atsiranda dėl oro temperatūros ir drėgmės skirtumo tarp patalpos viduje ir lauko. Šiltas oras gali išlaikyti daugiau drėgmės nei šaltas, todėl kai šiltas ir drėgnas oras patenka ant šalto stiklo paviršiaus, jis atvėsta ir negali išlaikyti tokio pat drėgmės kiekio kaip anksčiau. Dėl to drėgmė kondensuojasi ir ant stiklo susidaro vandens lašeliai.

Kai šylant orui patalpoje stiklo paviršiaus temperatūra pakyla, rasojimas dingsta, nes šiltas oras vėl pradeda išlaikyti drėgmę.

Kaip išvengti rasojimo ant langų

Yra keletas būdų, kaip sumažinti ar išvengti rasojimo ant langų stiklų:

 • Riboti drėgmės kiekį patalpoje, naudojant vėdinimą ar drėgmės surinkėjus.
 • Šildyti patalpas, kad padidėtų stiklo temperatūra ir jis nebūtų šaltas.
 • Naudoti langus su dvigubu ar trigubu stiklų paketu, kurie mažiau pasidengia rasojimu dėl geresnių šilumos izoliacinių savybių.
 • Uždengti langus storesnėmis užuolaidomis naktį, kad sumažintumėte šalto oro poveikį stiklui.

Teisingas namų vėdinimas ir šilumos reguliavimas gali padėti išlaikyti tinkamą oro drėgmę ir sumažinti rasojimo ant langų tikimybę.

Kodėl plastikiniai langai rasoja iš lauko pusės

Dažnai pasitaiko, kad plastikiniai langai rasoja ne iš vidinės, o iš išorinės pusės. Šis reiškinys gali sukelti klausimų tarp langų savininkų, tad šiame straipsnyje išsamiai aprašysime pagrindines priežastis, dėl kurių plastikiniai langai rasoja būtent iš lauko pusės.

Temperatūros skirtumų įtaka

Plastikinių langų rasojimas iš lauko pusės dažniausiai susijęs su temperatūros skirtumais. Kai langų stiklo išorinės pusės temperatūra tampa žemesnė nei lauko oro rasos taško temperatūra, ant stiklo paviršiaus kondensuojasi oro drėgmė. Tai ypač pastebima vėsesnėmis ir drėgnesnėmis dienomis, kai išorinė oro temperatūra staigiai krenta, o stiklo paviršius dar spėja išlaikyti šilumą, gautą dienos metu.

Šilumos izoliacijos svarba

Langų šilumos izoliacijos savybės taip pat turi įtakos kondensato susidarymui. Jeigu langai yra aukštos kokybės ir gerai izoliuoja šilumą, tai reiškia, kad vidus ilgiau išlieka šiltas, o išorė – šalta. Dėl to šilumos perėjimas per langą yra mažesnis ir ant lauko pusės esančio stiklo susidaro kondensatas. Taip pat svarbu, kad montavimas būtų atliktas kruopščiai, nes netinkamai sumontuoti langai gali praleisti šaltį, kuris taip pat prisideda prie drėgmės kondensacijos.

Oro drėgmės ir aplinkos temperatūrų įtaka rasojimui

Didesnė oro drėgmė padidina tikimybę, kad ant langų stiklo iš lauko pusės susidarys rasojimas. Naktį ir anksti ryte, kai temperatura svyruoja aplink rasos tašką, drėgmė kondensuojasi ant paviršių, kurie atšąla greičiau nei aplinkinis oras, pavyzdžiui, ant plastikinių langų stiklo. Rasojimą gali sustiprinti ir tai, kad šiuolaikiniai langai dažnai yra su įdėtais energiją taupančiais stiklo paketais, kurie dar labiau mažina šilumos perdavimą tarp vidaus ir lauko.

Kadangi šiame straipsnyje neaptariamos prekių ar paslaugų kainos, tai konkretaus kainų nurodymo poreikio nėra.

Veiksniai, įtakojantys rasojimą

Langų rasojimas namuose – įprastas reiškinys, su kuriuo susiduria daugelis žmonių. Šiame straipsnyje analizuosime įvairius veiksnius, turinčius įtakos langų rasojimui, ir pateiksime patarimus, kaip sumažinti šios problemos pasireiškimą.

Metų laikai ir orų sąlygos

Viens ryškiausių veiksnių, lemiančių langų rasojimą, yra metų laikai ir su jais susijusios orų sąlygos. Žiemos metu, kai temperatūra lauke yra žema, o patalpose šiltai, stiklo paviršius iš išorės atšąla, o viduje dėl šilto oro susidaro kondensatas, kitaip tariant, langai pradeda rūšiuoti. Tačiau ne tik šaltis veikia rasojimą, bet ir perėjimo laikotarpiai tarp sezonų, kai oras lauke yra drėgnas ir temperatūra kinta.

Aplinkos drėgmė

Aplinkos drėgmė patalpoje taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Daug drėgmės atsiranda iš įprastinių veiklų, tokios kaip maisto gaminimas, skalbimas ar dušo naudojimas. Jeigu patalpoje nėra tinkamo drėgmės surinkimo ar vėdinimo, jos gali kauptis ir kondensuotis ant šaltesnių paviršių, tokių kaip langai.

Vėdinimas

Subalansuotas vėdinimas yra būtinas, norint kontroliuoti patalpų drėgmę ir išvengti langų rasojimo. Jeigu patalpa nevėdinama pakankamai, drėgmės perteklius negali efektyviai pasitraukti, dėl ko atsiranda sąlygos kondensatui susidaryti. Todėl patartina reguliariai vėdinti gyvenamąsias erdves, ypač po drėgmę skleidžiančių veiklų.

Langų kryptis ir švarumas

Langų montavimo kryptis ir net jų švarumas gali turėti įtakos rasojimo intensyvumui. Langai, nukreipti į šiaurę, dažnai būna mažiau saulės šviesti ir vėsnesni, todėl didesnė tikimybė, kad ant jų susidarys kondensatas. Tačiau ne tik išorinės sąlygos svarbios – netinkamai prižiūrimi langai su kaupiasi purvu ir riebalais gali sutrikdyti šilumos išsklaidymą, kas taip pat skatina rasojimą.

Apibendrinant, langų rasojimas yra sudėtingas reiškinys, kurį veikia daugybė išorinių ir vidinių veiksnių. Supratimas apie šiuos veiksnius ir atitinkamos prevencinės priemonės gali padėti sumažinti rasojimo problemą ir palaikyti namų komfortą.

Kaip sumažinti langų rasošimąsi

Prieš pradedant detaliau gilintis į langų rasošimosi mažinimo būdus, verta pažymėti, kad langų rasojimas – tai kondensato susidarymas ant šalto stiklo, kuomet šilta oro danga susiliečia su šaltu paviršiumi. Tai yra natūralus reiškinys, kai skirtumas tarp lauko ir patalpų temperatūrų yra didelis. Žemiau pateikiame keletą efektyvių patarimų, kaip šią problemą sumažinti.

Reguliarus Vėdinimas

Vienas iš paprasčiausių ir prieinamiausių būdų yra patalpų reguliarus vėdinimas. Tai padeda išbalansuoti oro drėgnumą ir temperatūrą kambaryje, taip mažinant kondensato ant langų susidarymą. Rekomenduojama vėdinti patalpas kelis kartus per dieną, ypač po dušo, virimo ar kitos veiklos, kurios metu susidaro daug drėgmės.

Naudojimas Oro Sausintuvų

Oro sausintuvai padeda kontroliuoti patalpų drėgmės lygį. Šis prietaisas yra ypatingai naudingas žiemą, kuomet drėgmės kaupimasis patalpose gali būti didesnis. Svarbu reguliariai tikrinti ir valyti įrenginį, kad jis veiktų efektyviai.

Siltesni Plastikiniai Langai

Jei langų rasojimas yra reguliari problema, galbūt verta investuoti į aukštesnės kokybės, šiltesnius langus. Dvigubi arba trigubi stiklopaketai su argono dujų užpildymu gali žymiai sumažinti rasošimosi galimybę, kadangi jie užtikrina geresnę šilumos izoliaciją.

Aukštesnės Klasės Oro Cirkuliacijos Sistemos Įdiegimas

Modernios oro cirkuliacijos sistemos ne tik gerina oro kokybę, bet ir efektyviai sumažina kondensato susidarymą, nes tolygiai paskirsto šilumą ir drėgmę patalpose. Nors tai reikalauja didesnių pradinių investicijų, tačiau ilgainiui tai atsiperka per komfortiškesnę gyvenamąją aplinką ir taupomą šilumos energiją.

Antikonensacinės Plėvelės arba Užuolaidos

Langų stiklams taip pat galima pritaikyti specialias antikonensacines plėveles, kurios sumažina šalto stiklo paviršiaus poveikį. Be to, naudojant storesnes užuolaidas ar žaliuzes žiemą galima šiek tiek užkirsti šaltajam orui kelią iki stiklo, taip pat sumažinant rasošimosi efektą.

Nors visi šie patarimai ir sprendimai yra veiksmingi, juos reikia pritaikyti atsižvelgiant į konkrečias sąlygas ir individualius poreikius. Kainų aspektu, daugelis iš šių metodų reikalauja pradinės investicijos – pavyzdžiui, šiltesni langai ar oro cirkuliacijos sistemos gali kainuoti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų ar net tūkstančių eurų, priklausomai nuo pasirinktų technologijų ir jų įdiegimo sąnaudų. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje, tai gali padėti sutaupyti lėšų, sumokamų už šildymą, ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Ar reikia keisti langus, jei jie rasoja

Langų rasojimas yra paplitęs reiškinys, su kuriuo susiduria daugybė namų šeimininkų. Prieš sprendžiant keisti langus, svarbu įvertinti, ar rasojimas yra rimtas signalas, reikalaujantis esminių pokyčių, ar tai tik trumpalaikis nesklandumas, kurį galima išspręsti koreguojant kambario ventiliaciją ar kitais būdais.

Kada reikėtų svarstyti langų keitimą?

Gyvenamosios patalpos mikroklimatas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus sveikatai ir komfortui. Todėl, kai pastebime langų rasojimą, turėtume atidžiai įvertinti kelis aspektus:

 • Langų amžius ir būklė: jeigu langai yra seni ir nebesandarūs, jie gali būti ne tik rasojimo, bet ir šilumos nuostolių priežastis.
 • Drėgmės lygis patalpoje: per didelė drėgmė gali sukelti pelėsio atsiradimą, kuris yra pavojingas žmogaus sveikatai.
 • Oras tarp stiklo paketų: jeigu pastebėjote, kad rūkas susiformavęs ne ant stiklo paviršiaus, o tarp stiklo paketų, tai gali reikšti, jog stiklopaketas nebetvirtas ir nebeatlieka savo funkcijų.
 • Šilumos izoliacija: jeigu langai praleidžia šaltą orą žiemą arba karštą orą vasarą, tai gali didinti šildymo ar vėsinimo išlaidas.

Jeigu esate pastebėję vieną ar kelis iš minėtų punktų, galbūt atėjo laikas kreiptis į specialistus dėl langų patikros ar net keitimo.

Kaip priimti sprendimą?

Sprendimą dėl langų keitimo reikėtų priimti išsamiai įvertinus visus už ir prieš. Čia pateikiame kelis patarimus:

 • Apsilankykite pas specialistus ir gaukite konsultaciją; jie galės įvertinti langų būklę ir patarti galimus sprendimo būdus.
 • Įvertinkite finansinę naudą, kurią gausite sumažinus šilumos nuostolius; kartais langų keitimo išlaidos ilgainiui atsiperka dėl sumažėjusių šildymo sąskaitų.
 • Nepamirškite estetikos ir komforto; nauji langai gali pagerinti ne tik namų šilumą, bet ir išvaizdą bei jaukumą.

Bendra langų keitimo kaina gali labai skirtis, atsižvelgiant į pasirinktą langų tipą, medžiagas, gamintoją, ir darbo kaštus. Paprastai, tai yra didelė investicija, tad verta atidžiai pasirinkti ir įvertinti savo biudžetą. Nors konkrečių kainų pateikti negalime, nes jie priklauso nuo daugelio veiksnių, galime pasakyti, kad rinkoje yra prieinami įvairūs finansiniai pasirinkimai, prasidedant nuo ekonominės klasės langų iki aukščiausios kokybės ir efektyvumo langų, atitinkančių aukščiausius šilumos sutaupymo standartus.

Visa tai apmąstę, galite priimti informuotą sprendimą, kuris atitiktų jūsų poreikius ir galimybes. Langų keitimas yra svarbus žingsnis siekiant patogesnės ir sveikesnės gyvenamosios aplinkos, tad rūpestingai įvertinkite visus pros and contras prieš priimdami galutinį sprendimą.

Kaip elgtis su plastikinių langų rasojimo iš lauko pusės problema

Plastikiniai langai yra vienas iš populiariausių pasirinkimų šiuolaikiniuose namuose dėl jų šilumos ir garso izoliacinio efektyvumo. Vis dėlto, pasitaiko atvejų, kai langai pradeda rasti iš lauko pusės. Šis fenomenas gali kelti nepatogumų, tačiau yra keletas veiksmų, kuriuos galite atlikti, norėdami šią problemą išspręsti.

Priežastys ir sprendimo būdai

Rasojimas iš lauko pusės dažniausiai atsiranda dėl temperatūros skirtumo tarp lauko ir patalpos vidaus. Tai yra natūralus fizikinis reiškinys, kurį sukelia drėgmės kondensacija ant šaltesnio paviršiaus. Tačiau, norint sumažinti šį efektą, galima imtis tam tikrų priemonių.

 • Ventiliacija: Labai svarbu užtikrinti tinkamą patalpų ventiliaciją. Reguliariai vėdinkite patalpas, kad pasišalintų perteklinė drėgmė.
 • Šilumos izoliacija: Patikrinkite, ar langų šilumos izoliacija yra pakankama. Jeigu reikia, išorinius palangės kraštus galima papildomai izoliuoti.
 • Specialios priemonės: Yra prekyboje galima rasti specialiųjų priemonių, tokios kaip antikondensacinės plėvelės, kurios padeda apsaugoti langų stiklus nuo rasojimo.

Reikia pažymėti, kad rasojimo problema iš lauko pusės gali būti susijusi su langų kokybe ar neteisingu montavimu. Jeigu primityvesnės priemonės nepadeda, verta apsvarstyti galimybę kreiptis į profesionalus, kurie patikrins langų būklę ir, jei reikia, atliks reikiamus pataisymus ar keitimus.

Kainų tendencijos ir informacija

Norint nustatyti rasojimo mažinimo išlaidas, reikia atsižvelgti į įvairius veiksnius, įskaitant sprendimo priemonių tipą, langų dydį ir jų skaičių. Tačiau konkretaus paslaugos ar priemonės kainos pateikti negalima, nes jos labai skiriasi priklausomai nuo individualių atvejų ir rinkos sąlygų. Bendra tendencija rodo, kad paprasti patobulinimai, tokie kaip antikondensacinės plėvelės ar sandarikliai, yra palyginti nebrangūs, tuo tarpu profesionalų konsultacijos ir potencialus langų keitimas ar sutaisymas gali atsieiti brangiau. Visada rekomenduojama gauti kelias įmonių ar specialistų pasiūlymas prieš priimant sprendimą.

Norėdami susidoroti su rasojimo iš lauko pusės problema, svarbu atpažinti priežastis ir taikyti tinkamas prevencines priemones. Niekada nedvejokite prašyti professionalios pagalbos, jei abejojate savo gebėjimais ar problemos sprendimo efektyvumu.