Kaip Perdažyti Lakuotas Medines Duris?

Ar Jūsų namų interjeras prarado šviežumo pojūtį? Vienas iš efektyviausių būdų atgaivinti namų aplinką – atnaujinti lakuotas medines duris, suteikiant joms naują gyvybę ir spalvą. Šis straipsnis – tai Jūsų išsamus gidas, kuris žingsnis po žingsnio padės Jums perdažyti duris, garantuodamas profesionalesnio atlikimo rezultatą. Pats procesas reikalauja tikslumo ir kantrybės, bet neabejotinai yra pasiekiamas kiekvienam, kuris nori patobulinti savo namus paties įdėjus rankas.

Iš pradžių šiame straipsnyje aptarsime, kokios medžiagos ir įrankiai bus reikalingi darbui atlikti. Vėliau pereisime prie išsamaus darbo plano, pradedant nuo senosios dažų sluoksnio nuėmimo iki naujojo sluoksnio tolygaus uždėjimo ir džiovinimo. Taip pat pateiksime rekomenduojamus produkto pasirinkimus ir realistiškus kainų rėžius, kad galėtumėte įvertinti būsimus išlaidų dydžius. Pavyzdžiui, durų perdažymui būtinas smėlipopierius gali kainuoti nuo 1 iki 3 eurų, o kokybiški dažai vienai durų pusei gali atsieiti nuo 10 iki 30 eurų, priklausomai nuo prekės ženklo ir jūsų pasirinktos spalvos.

Darbui jums reikės ir asmeninės apsaugos priemonių, todėl nepamirškime pridurti, jog pirštinės, respiratorius ir akiniai – tai svarbios investicijos į jūsų sveikatą, o jų kainos gali svyruoti nuo kelių iki keliasdešimties eurų. Naudodami šį gįdą, neturėtumėte jausti streso ar nežinomybės; priešingai – gausite patikimą kompanioną savo namų atnaujinimo kelionėje. Taigi, su šypsena veide ir teisingais įrankiais rankoje pasiruoškite kelionei, kurios pabaigoje durys įgaus antrąjį kvėpavimą, o namai – naują šilumos jausmą.

Kaip teisingai paruošti ir nudažyti duris?

Durų dažymas yra ne tik būdas atnaujinti jų išvaizdą, bet ir apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio. Tinkamai paruošus ir nudažius duris, galime žymiai pratęsti jų tarnavimo laiką. Toliau pateikiamas detalus gidus, kaip tai padaryti.

Reikalingų medžiagų ir įrankių sąrašas:

 • Smėliapopierius arba elektrosmėglinis įrankis
 • Gruntas
 • Dažai durims
 • Lakas
 • Dažų skystiklis (jei reikia)
 • Teptukai arba valai
 • Apsauginės pirštinės
 • Kaukė
 • Lašų plėvelė ar seni laikraščiai aplinkos apsaugai

Darbų atlikimo eiga:

Prieš pradedant darbus, būtina paruošti darbo vietą. Visus aplinkos paviršius, kurių nenorime purvinti, turime apsaugoti lašų plėvele ar senais laikraščiais. Taip pat reikia pasirūpinti, kad būtume apsirengę senais rūbais ir dėvėtume apsaugines pirštines bei kaukę, kad išvengtume kvėpavimo takų ir odos dirginimo.

Pradėkime nuo durų paviršiaus paruošimo dažymui. Norint, kad dažai geriau priliptų, būtina duris nušlifuoti smėliapopieriumi arba naudoti elektrosmėglinį įrankį. Tai suteikia lygesnį paviršių, pašalina ankstesnius dažų sluoksnius, nešvarumus ar defektus.

Tada reikia duris nuplauti ir leisti kruopščiai išdžiūti. Kai paviršius sausas, tepame gruntą, kuris padeda dažams geriau priglusti ir tolygiai džiūti. Gruntas taip pat apsaugo medieną, ypač jei durys yra lauko durys, nuo drėgmės ir kitų oro sąlygų.

Kai gruntas išdžiūsta, galime pradėti dažymo procedūrą. Renkamės dažus, kuriuos norime naudoti ir juos atidžiai išmaišome. Jeigu dažai yra per storos konsistencijos, galime naudoti dažų skystiklį. Pirmąjį sluoksnį dažome atidžiai ir kruopščiai, kad padengtume visas nepastebimas ertmes ir įgūžas. Svarbu leisti dažams išdžiūti prieš antrąjį sluoksnį.

Galutiniam paviršiaus apsaugojimui galime užtepti laką. Lakas suteikia papildomą stiprybę ir blizgesį, padeda išlaikyti spalvą ilgesnį laiką ir apsaugo nuo mechaninių pažeidimų.

Atkreipkite dėmesį, kad durų dažymo kainos gali svyruoti priklausomai nuo pasirinktų medžiagų kokybės ir darbo apimties. Geriausia pasikonsultuoti su profesionalais arba atidžiai išnagrinėti parduodamas medžiagas ir įvertinti, kokia biudžeto dalis bus skirta šiam atnaujinimo darbui. Dažniausiai durų dažymas atliekamas retai, tad būtina rinktis aukštos kokybės medžiagas, siekiant ilgalaikio rezultato.

Durų dažymas yra svarbus ir atsakingas darbas, kuris, atliekamas tinkamai, ne tik pagerina durų išvaizdą, bet ir padidina jų ilgaamžiškumą. Tad atidus pasiruošimas ir kruopštus darbų atlikimas yra būtini norint pasiekti geriausią įmanomą rezultatą.

Durų paruošimas dažymui: išsamus vadovas

Norint suteikti durims naują gyvenimą ir išvaizdą, dažnai nusprendžiama jas perdažyti. Tačiau prieš pradedant darbus, svarbu atlikti paruošiamuosius etapus, kurie lemia galutinį rezultatą. Šiame straipsnyje aptarsime, ką būtina žinoti ir kokių veiksmų imtis, kad durų dažymas būtų sėkmingas.

Valymas ir senų dangų pašalinimas

Prieš pradedant bet kokį dažymą, būtina kruopščiai nuvalyti duris nuo purvo ir dulkių. Šie nešvarumai gali sutrudinti dažų sukibimą su paviršiumi, todėl gydykite durų paviršių drėgnu skudurėliu, o po to leiskite džiūti. Jeigu ant durų yra senų lako ar dažų sluoksnių, juos reikia šalinti, kad nauji dažai geriau sukibtų su paviršiumi. Tai padaryti galima naudojant smėliapopieriaus lapą arba elektrosmėglinį įrankį, kuris palengvina ir pagreitina šį darbą.

Durų detalės ir skydelių nuėmimas

Svarbus žingsnis paruošiant duris dažymui yra visų metalinių detalių, tokių kaip vyriai ir rankenos, nuėmimas. Tai ne tik apsaugo nuo netyčinio nutepimo, bet ir leidžia dažams tolygiai pasklisti ant viso paviršiaus. Jei detalių nuimti neįmanoma, juos rekomenduojama apsaugoti lipnia plėvele ar dažymo juosta.

Dažymas: ko nepamiršti

Ruošinyje duris dažant atkreipkite dėmesį į aplinkos temperatūrą ir drėgmę – per aukšta ar žema temperatūra ir per didelė drėgnumas gali neigiamai paveikti dažų džiūvimą. Be to, visada naudokite kokybiškus teptukus arba volelius, kurie užtikrins, kad dažai ant durų paviršiaus būtų paskleisti tolygiai.

Visų šių paruošiamųjų veiksmų dėka galėsite pasigirti lygiu ir tvarkingai atrodančiu durų dažymu, o durys tarnaus jums ilgiau. Atminkite, kad išvaizda yra svarbi, bet dar svarbiau yra tinkamai atlikta pasiruošimo darbų eiga.

Durų grunto danga: būtinybė ir teisingo taikymo metodai

Kai planuojame namuose atnaujinti duris arba jas dažyti, svarbu nepamiršti vienos esminės veiklos – durų gruntavimo. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su durų grunto dengimo prasmė ir procesu, padėsime išvengti dažniausių klaidų ir pasirūpinsime, kad galutinis dažymo rezultatas jus maloniai nustebintų.

Kodėl būtina naudoti gruntą?

Gruntas – tai pirmasis ir itin svarbus žingsnis dažant duris. Jo užduotis – paruošti paviršių tolesniam darbui, tai yra, dažymui. Gruntu padengus duris, jos paviršius tampa lygesnis, o tai užtikrina, kad baigiamasis dažų sluoksnis bus tolygesnis ir gražesnis. Be to, grunto dėka dažai geriau sukibs su mediena, dėl ko ilgiau išsilaikys patraukli durų išvaizda. Gruntas taip pat gali padėti apsaugoti medienos duris nuo drėgmės, pelėsio bei kitų aplinkos veiksnių, ilginant jų tarnavimo laiką.

Kaip teisingai tepinėti gruntą?

Grunto tepimas nėra sudėtingas, tačiau reikalauja kruopštumo. Prieš pradedant, būtina tinkamai paruošti durų paviršių: nuvalyti jį nuo dulkių, nešvarumų ir senųjų dažų, jei tokie yra. Kai paviršius yra švarus ir lygus, galima pradėti gruntavimo procesą.

 • Pirmiausia, atidarykite ir gerai išmaišykite gruntą.
 • Naudokite platų teptuką arba volą, priklausomai nuo to, kokį paviršių gruntuosite.
 • Gruntą tepkite tolygiai, stengdamiesi neišleisti nei vienos paviršiaus dalies.
 • Palaukite, kol gruntas išdžius – įprastai tai užtrunka nuo kelių valandų iki visos paros, tad rekomenduojame laikytis gamintojo nurodymų.
 • Jei reikia, užtepkite antrą gruntavimo sluoksnį.

Atkreipkite dėmesį, kad skirtingų tipų gruntai džiūsta skirtingai, todėl labai svarbu pasidomėti, koks gruntas labiausiai tinka jūsų durų medžiagai. Taip pat svarbu laikytis gamintojo rekomendacijų dėl grunto taikymo ir džiūvimo laiko.

Gruntas ir ekonomija

Galbūt svarstote, ar gruntavimas nėra papildoma ir nereikalinga išlaidų dalis. Iš tikrųjų, gruntavimas ilguoju laikotarpiu yra ekonomiškai naudingas žingsnis. Naudodami gruntą, užtikrinate, kad durelių dažai išsilaikys ilgiau, taigi, ilgainiui taupote pinigus, nes mažiau dažnai reikės perdazyti duris. Nors gruntų kainos gali svyruoti, paprastai jos yra prieinamos ir nežymiai didina bendrą dažymo projektų biudžetą.

Durų gruntavimas – tai tarsi pamatų dėjimas namui: nors jo ne visada galime matyti, bet jis svarbus patvariai ir kokybiškai struktūrai. Rūpinantis savo namų durimis, neatmeskite šio svarbaus žingsnio ir pasirūpinkite, kad jos atrodytų nepriekaištingai ilgą laiką. Gruntas suteikia durims ne tik estetinę pridėtinę vertę, bet ir apsaugo medieną, todėl nepamirškite šio svarbaus durų paruošimo žingsnio prieš pradedant jas dažyti.

Durų dažymas: kaip pasiekti tobulą rezultatą

Dažyti duris galima smulkmena, tačiau norint pasiekti lygų ir patrauklų paviršių, reikia žinoti kelias svarbias taisykles. Straipsnyje mes jums padėsime išsirinkti tinkamus įrankius ir parodysime, kaip išvengti dažniausių klaidų dažant duris.

Teisingų įrankių pasirinkimas

Renkantis teptukus ir volus dažymui, svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę bei paskirtį. Minkšti, sintetiniai teptukai yra geriausi naudojant vandens pagrindo dažus, tuo tarpu volai puikiai tinka didesniems paviršiams dėl jų gebėjimo greitai ir tolygiai paskirstyti dažus.

 • Teptukų pasirinkimas turėtų būti nulemtas detalių darbų – rėmelių, kampų dažymui. Reikėtų naudoti mažesnius teptukus, kurie leis kontroliuoti dažymo procesą.
 • Volai yra idealūs didesniems lygiems paviršiams. Atrinkite tokius, kurie neapsišiaušia ir neleidžia vilnonių dalių į dažus, kad paviršius būtų kuo tolygesnis.

Dažymo proceso ypatumai

Durų dažymas prasideda nuo kruopščios paviršiaus paruošos. Šlifuokite duris smulkiagrūdžiu švitriniu popieriumi, pašalinkite senus dažus, jei reikia, ir užtikrinkite, kad paviršius būtų švarus, sausas bei lygus. Dėmesį skirkite ir priežūrai po dažymo – leiskite durims pilnai išdžiūti, vadovaudamiesi gamintojo nurodytu džiūvimo laiku.

Durų dažymas gali būti atliekamas įvairiais būdais, tačiau svarbiausia yra sistemingumas ir taisyklių laikymąsis:

 • Pradėkite nuo viršutinės durų dalies ir judėkite žemyn.
 • Dažykite visą durų plotą be pertraukų, kad išvengtumėte dryžių susidarymo.
 • Naudojant volą, dažus reikėtų tepti kryžminiais judesiais, kad pasiekus lygų rezultatą.
 • Rekomenduojama naudoti dvi durų dažymo sluoksnius, leidžiant pirmajam visiškai išdžiūti prieš antrąjį teptuką.

Kaip išvengti dažymo klaidų?

Dažant duris, yra keletas spąstų, kurių turėtumėte vengti. Pirma, neskubėkite ir neleiskite dažams išdžiūti tarp dažų teptukų tepimo. Antra, nenaudokite per daug dažų vienu metu, nes tai gali sukelti varvančius ir nelygumus. Galiausiai, visuomet laikykitės gamintojo nurodymų dėl dažų naudojimo ir džiuvimo laiko. Nešiojant darbinius drabužius, išvengsite netyčinio aplinkos teršimo ir išsaugosite dažymo vietą švarią.

Nors pateikti konkrečius dažymo darbų kainų pavyzdžius be išsamesnės informacijos yra sudėtinga, bendra tendencija yra ta, kad durų dažymo kaina priklauso nuo durų būklės, dažomo ploto dydžio ir naudojamų medžiagų kokybės. Dažymo darbai gali kainuoti nuo kelių dešimčių eurų už vienas namų duris iki šimtų eurų, jei kalba eina apie profesionalų paslaugas ir didesnį darbų spektrą.

Durų lako danga: apsauga ir estetika

Renovuojant namus ar atnaujinant interjerą, dažnai reikia pasirūpinti ne tik sienų, bet ir durų atnaujinimu. Vienas iš svarbiausių etapų perdažant duris yra jų lakavimas. Lakavimo procesas ne tik pagerina durų išvaizdą, bet ir suteikia ilgaamžiškumo, saugo nuo išorinio poveikio. Šiame straipsnyje aprašysime, kodėl ir kaip svarbu tinkamai padengti duris laku.

Kodėl svarbu naudoti laku?

Lako danga suteikia keletą privalumų:

 • Apsaugo dažytą paviršių nuo fizinių pažeidimų, pavyzdžiui, įbrėžimų ar smūgių.
 • Sudaro atsparumą drėgmei, kas ypač svarbu prieš įvairias oro sąlygas atvirų durų atveju arba vonios kambario ir virtuvės zonose.
 • Padeda išlaikyti ir paryškinti spalvos gilumą ir blizgesį, suteikiant durims estetišką ir baigtą išvaizdą.
 • Užtikrina lengvesnį paviršiaus valymą ir priežiūrą, nes lako sluoksnis neleidžia purvui įsigerti į medžiagą.

Kaip teisingai padengti duris laku?

Lakavimo darbus rekomenduojama atlikti kruopščiai ir atidžiai, laikantis tam tikrų veiksmų:

 • Prieš pradedant lakavimą, būtina tinkamai paruošti paviršių: nuvalyti nuo dulkių, nešvarumų, o esant būtinybei, pašalinti senus dažus ar lako sluoksnius.
 • Durų paviršius turi būti visiškai sausas, nes drėgmė gali neigiamai paveikti lako sukibimą ir džiūvimą.
 • Laką reikia tepti tolygiu sluoksniu, naudojant švarų ir sausą šepetį arba volą. Ypač svarbu, kad neliktų jokių bėgių ar nelygumų.
 • Jeigu reikia, lako sluoksnį galima dengti keletą kartų, tačiau tarp sluoksnių reikia leisti lako danga visiškai išdžiūti.

Priklausomai nuo durų medžiagos ir lako tipo, džiūvimo laikas gali skirtis. Vis dėlto, svarbu nemėginti skubinti procesą, ir leisti lakuotiems paviršiams išdžiūti natūraliu būdu. Taip pat, atliekant lakavimo darbus, reiktų pasirūpinti tinkama vėdinimo sistema, kad nebūtų įkvėpti lako garai.

Lako dengimo kainos

Lakavimo paslaugos kaina gali svyruoti atsižvelgiant į įvairius veiksnius: durų dydžio ir būklės, lako tipo, darbo sudėtingumo ir regiono, kuriame atliekami darbai. Tikslios paslaugų kainos galima sužinoti pasiteiravus paslaugą teikiančių meistrų ar įmonės. Tačiau apskritai kaina paprastai svyruoja tarp nedidelio kainų intervalo, todėl verta palyginti skirtingų paslaugų teikėjų siūlomus variantus, kad rastumėte geriausią kainos ir kokybės santykį.

Durų džiovinimas ir pabaigos darbai

Kad durys tarnautų ilgai ir atrodytų estetiškai, svarbu teisingai atlikti džiovinimo ir pabaigos darbus po dažymo. Šis straipsnis suteiks esmines zinias apie durų džiovinimo procesą ir pabaigos darbų atlikimą.

Durų džiovinimo svarba

Džiovinimas yra svarbus etapas po kiekvieno durų dažymo sluoksnio. Netinkamai išdžiovinus gali atsirasti burbuliukų, nelygumų ar netgi nusilupinėti dažai. Taip pat svarbu žinoti, kad skirtingų dažų džiūvimo laikas gali skirtis. Paprastai nurodomas ant dažų pakuotės, bet rekomenduojama laukti maždaug 24 valandas prieš tepant kitą sluoksnį, kad užtikrintumėte tolygų dažų sukibimą ir kokybišką danga.

Laiko tarpai tarp skirtingų darbų etapų

Atlikti kokybiškus durų pabaigos darbus reikia kantrybės. Tarp pagrindinio dažymo ir kitų fineso reikalaujančių darbų, kaip antai lakavimo ar glaistymo, turėtumėte palaukti kol dažai kokybiškai išdžius. Įprastai tarp skirtingų etapų reikėtų palaukti bent 24-48 valandas, priklausomai nuo oro sąlygų ir naudojamų produktų specifikacijų.

Įrankių tvarkymas po naudojimo

Tinkama įrankių priežiūra garantuoja, kad jie išliks funkcionalūs ir pasiruošę kitam naudojimui. Dažymo įrankius, tokie kaip teptukai ar voleliai, reikia kruopščiai išplauti vandeniu ar specialiu tirpikliu, jei naudojami aliejiniai dažai. Sudžiūvę dažai gali sugadinti teptukus ir volelius, todėl svarbu valyti juos iškart po naudojimo.

Durų furnitūros sugrąžinimas į vietą

Baigus duris dažyti ir užtikrinus, kad viskas gerai išdžiūvo, galima grąžinti furnitūrą – rankenas, spynas ir vyrius. Čia svarbiausia atidumas ir tikslumas. Prieš dedant furnitūrą, verta ją nuvalyti ir patikrinti, ar visi mechanizmai veikia sklandžiai. Furnitūros montavimas turėtų būti atliekamas atsargiai, kad neišbrėžtumėte naujai nudažytų durų paviršių.

Atminkite, kad kruopštus darbas ir kantrus džiovinimas užtikrina ilgametį ir estetišką durų atnaujinimo rezultatą. Taisyklinga džiovinimo procedūra ir atsargus pabaigos darbų atlikimas leis džiaugtis lyg ir patraukliu durų vaizdu daugelį metų.

Durų Perdažymo Gidas: Kaip Pasiekti Profesionalią Išvaizdą Patiems

Durų atnaujinimas suteikia namams šviežumo ir yra puikus būdas atnaujinti interjerą ar eksterjerą neinvestuojant į naujas duris. Šis instruktažas padės jums žingsnis po žingsnio perdažyti duris, kad jos atrodytų kaip naujos. Pateiksime naudingų patarimų, kaip susidoroti su sudėtingomis vietomis ir technikas, kurios užtikrins ilgalaikį durų grožį. Priklausomai nuo durų būklės ir medžiagos, reikės pasirinkti atitinkamus dažus ir gruntuotojus, kurie gali kainuoti skirtingai, tačiau paprastai durų perdažymas yra prieinamoje kainų zonoje.

Pasiruošimas Durų Perdažymui

Prieš pradedant perdažymo darbus, reikia atlikti kelis pasiruošimo žingsnius:

 • Nuimkite duris nuo vyrių, jei įmanoma, kad patogiau būtų jas dažyti.
 • Atsargiai pašalinkite visas rankenas, spynas ir kitus furnitūros elementus.
 • Nenaudokite duris, kol jos visiškai neišdžius po perdažymo.

Durų Paviršiaus Paruošimas

Teisingas paruošimas yra raktas į tolygų ir tvarkingą dažų sluoksnį:

 • Paviršių reikia kruopščiai nuvalyti nuo nešvarumų, riebalų ir senų dažų sluoksnių.
 • Naikinkite visas paviršiaus nelygumus su smulkiagrūdžiu smėliapapieriu.
 • Užeikite visas skyles ir įlinkimus tinkamu užpildu, palaukite, kol išdžius ir vėl palyginkite.
 • Pagruntuokite duris, jei naudojate vandeninius dažus, arba jei mediena nėra anksčiau dažyta.

Durų Perdažymas

Džiovinimas tarp sluoksnių yra labai svarbus, tam skirkite pakankamai laiko:

 • Pradėkite dažyti nuo detalių – skylių, ertmių ir lygių plokštumų.
 • Tepkite dažus tolygiai, kad išvengtumėte bėgelių ir nevienodų dėmių.
 • Tepkite keletą sluoksnių, ypač jei keičiate spalvą į šviesesnę ar tamsesnę.

Papildomi Patarimai

Baigiamajame etape, štai keletas papildomų patarimų:

 • Jeigu durys yra veikiamos tiesioginių saulės spindulių ar oro sąlygų, naudokite UV spinduliams ir drėgmei atsparius dažus.
 • Problematiškas vietas, pavyzdžiui, spynų vietas ar sankirtas, dažykite atsargiai, naudodami plonesnį dažų sluoksnį, kad išvengtumėte klampumo ir vėliau sunkiai atidaromų durų.
 • Kad durys ilgai išliktų kaip naujos, periodiškai jas nuvalykite ir patikrinkite, ar nėra pažeidimų, kuriuos reikėtų pataisyti.

Atlikus šiuos veiksmus, turėsite atnaujintas duris, kurios ne tik atrodo kaip naujos, bet ir suteikia namams naują gyvenimą. Svarbiausia – kruopštus paruošimas, taisyklingas dažymas ir kokybiškų medžiagų naudojimas, o turint omenyje pateiktus patarimus, galima pasiekti puikų rezultatą patiems, nesamdyti profesionalų.